English version Wersja polska

Historia i wydarzenia

ROK 2018

 

W połowie 2018 roku WAN rozpoczął budowę projektu mieszkaniowego w Łodzi - Osiedle na Zdrowiu II.

Cert-Dew-XLI-edycja-WAN-page-001.jpgWizualizacja-4.jpgzdjecie-17-01-2018.jpg

ROK 2017


W 2017 roku WAN rozpoczął budowę projektu mieszkaniowego w Łodzi - Osiedle na Zdrowiu.

We wrześniu Kapituła Certyfikatu Dewelopera Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa przyznała WAN po raz kolejny Certyfikat Dewelopera na lata 2017-2019.

WAN ukończył budowę inwestycji Apartamenty Wielicka II etap w Krakowie.

Spółka Projekt Postępu Sp. z o.o., w której WAN posiada 50% udziałów, sprzedała budynek biurowy o powierzchni użytkowej 37.000m2 przy ul. Postępu. Była to jedna z największych transakcji na rynku biurowym w 2017 roku w Polsce.

20161011_125745.jpg1-jpg.jpg

ROK 2016

W 2016 roku rozpoczęto realizację inwestycji Apartamenty Wielicka II etap w Krakowie.

WAN ukończył budowę inwestycji Apartamenty Marymoncka w Warszawie.

Bisnode_CWB_pdf_pol_WAN-SA-page-001.jpg

ROK 2015

Spółka WAN otrzymała prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2013 rok, przyznany przez firmę Dun & Bradstreet Poland z grupy Bisnode Polska, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

W październiku 2015 roku na uroczystej Gali Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w Warszawie, WAN przyznano po raz szósty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

Marymoncka-widok-06--widok-z-ul-Marymonckiej-dzien-2015-01-02.jpgDSCF0230.jpgWAN-PL-page-001.jpg

ROK 2014

Spółka WAN 44 Sp. z o.o. z grupy kapitałowej WAN S.A. znalazła się na liście Diamentów Forbsa. Firmę doceniono za największy przeciętny roczny wzrost wartości na podstawie danych złożonych do KRS.  Opracowaniem listy Diamentów Forbsa zajęła się Bisnode Polska w porozumieniu z Forbsem.

Spółka WAN otrzymała prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2012 rok, przyznany przez firmę Dun & Bradstreet Poland z grupy Bisnode Polska, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

W 2014 roku WAN ukończył budowę 342 mieszkań w inwestycji Apartamenty Wielicka w Krakowie.

Rozpoczęto realizację inwestycji Apartamenty Marymoncka na warszawskich Bielanach.

wan44.jpgCertyfikat_Dewelopera2013-page-001.jpg

ROK 2013

Spółka WAN 44 Sp. z o.o. z grupy kapitałowej WAN S.A. otrzymała prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

W październiku 2013 roku na uroczystej Gali Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w Warszawie, WAN przyznano po raz piąty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

W listopadzie  spółka WAN SA podpisała wieloletnią umowę najmu powierzchni magazynowych ze spółką Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Sp. z o.o. Nowy najemca jest koncernem o zasięgu globalnym, w Polsce prowadzi działalność jako operator sieci dyskontów spożywczych Biedronka oraz drogerii Hebe.
Park Logistyczny w Pruszkowie zyskał dzięki tej umowie status magazynu centralnego ww. spółki w Polsce.

budowa-grudzien-1.jpgbudowa-grudzien-2.jpgCertyfikat-gazele-biznesu.jpgZdjecie0155.jpgZdjecie0157.jpg

ROK 2012

 • WAN rozpoczyna budowę projektu mieszkaniowego w Krakowie - Apartamenty Wielicka. Docelowo powstanie tam sześć budynków z 500 mieszkaniami.
 • PKO Bank Polski udzielił spółce WAN SA, kredytu inwestorskiego na sumę ponad 53 milionów złotych, przeznaczonych na budowę osiedla „Apartamenty Wielicka” w Krakowie. Finansowanie projektu przez polskiego lidera sektora bankowego uważanego, według rankingu Rzeczypospolitej, za najlepszą markę finansową w Polsce, jest szczególnie ważne dla klientów inwestycji - ich wpłaty będą gromadzone na specjalnie do tego celu wyodrębnionym rachunku bankowym.
 • 22 marca na Gali zorganizowanej przez Puls Biznesu spółka WAN 11 (należąca do grupy kapitałowej WAN S.A.) otrzymała certyfikat Gazeli Biznesu, dołączając do elitarnego klubu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce.
 • Spółka WAN otrzymała prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.
2010.jpgcwb2011pl.jpg

ROK 2011

Ukończono pięcio kondygnacyjny budynek biurowy przyległy do ulic Puławskiej oraz Tanecznej, położony 2 km za warszawskimi Wyścigami Konnymi na Służewcu. Nowoczesny, kameralny, dobrze przeszklony obiekt, zaprojektowany został przez pracownię Baza Architekci.

Inwestycja Apartamenty Stary Żoliborz zostaje uhonorowana Nagrodą Brukalskich za Najlepszą Architekturę Żoliborza w latach 2006-2010.

Spółka WAN otrzymała prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

We wrześniu 2011 roku na uroczystej Gali Dnia Budowlanych w Warszawie, WAN przyznano po raz czwarty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

2009-CPT-1.jpg

ROK 2010

WAN realizuje magazyn w konstrukcji stalowej, w cieszącym się zasłużona renomą systemie Astron w podwarszawskim Pruszkowie. Bliskie sąsiedztwo (ok. 2 km) zjazdu z budowanej autostrady A-2 Warszawa–Berlin podnosi atrakcyjność inwestycji

WAN wspiera Fundacje ORIMARI zajmująca się zakupem sprzętu na oddziały szpitalne oraz propagowaniem profilaktyki zdrowotnej u dzieci prowadząc kampanię Kochasz, Chronisz, Zapobiegasz – BADAJ SWOJE DZIECKO.

WAN otrzymuje bardzo prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznany przez agencję Dun & Bradstreet Poland za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2009 roku.

2009.jpg

ROK 2009

WAN kończy budowę osiedla 27 domów jedno- i wielorodzinnych zlokalizowanych w miejscowości Solec w odległości 3.5 km od centrum Konstancina-Jeziornej. Projekty domów utrzymane są w tradycyjnym, dworkowym stylu. Inwestycja podzielona na trzy etapy z czego pierwszy etap został zrealizowany.

W lipcu 2009 roku jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie Dalaj Lama osobiście zainaugurował otwarcie lokalu WAN wynajętego na Tradycyjną Tybetańską Klinikę Ziołolecznictwa, zlokalizowaną na terenie inwestycji Apartamenty Stary Żoliborz.

We wrześniu 2009 roku na uroczystej Gali Dewelopera, WAN przyznano po raz trzeci z rzędu Certyfikat Dewelopera.

2008.jpg

ROK 2008

WAN przejmuje budynek biurowy przy Al. Jerozolimskich. W najbliższych latach planowana jest budowa w tej lokalizacji nowego obiektu o podwyższonym standardzie.

W rankingu Rzeczypospolitej, WAN znalazł się na liście 2000 największych firm w Polsce zajmując wiodące miejsca w następujących kategoriach: drugie miejsce pod względem efektywności zatrudnienia, ósme miejsce pod względem rentowności obrotu oraz jedenaste miejsce pod względem największych zysków w branży.

W plebiscycie ‘Murator Expo’ we wrześniu 2008, WAN zajmuje trzecie miejsce w kategorii „rzetelność” i piąte miejsce w kategorii „jakość obsługi klienta”.

2007.jpg

ROK 2007

Zakończenie realizacji Apartamentów Żeglarskich, w Węgorzewie, na Mazurach, na Szlaku Wielkich Jezior. Budynek mieszczący 41 lokali, przylega do portu jachtowego "Keja".

WAN przejmuje kompleks 2 budynków biurowych przy ul. Okopowej w Gdańsku, sąsiadujących z  najbardziej reprezentacyjną częścią miasta Starym Miastem.

WAN rozpoczyna partnerską współpracę z Morgan Stanley Real Estate, globalną instytucją finansową działającą w 31 krajach, poprzez sieć 600 biur. Kupując akcje za pośrednictwem jednego  ze swych  funduszy obejmuje 25% akcjonariatu WAN S.A.

W rankingu Rzeczypospolitej - 2000 największych firm w Polsce, WAN zajął wysokie pozycje w następujących kategoriach: 2-gie miejsce - najwięcej inwestujący wg wskaźnika inwestycji, 8-me miejsce - rentowność obrotu oraz 12-te miejsce - największe zyski w branży.

2006.jpg

ROK 2006

Apartamentowiec zrealizowany na warszawskim Żoliborzu składający się z dwóch budynków. Wyższy siedmiopiętrowy w kształcie bumerangu formuje kształt wewnętrznego zielonego kameralnego dziedzińca zapewniając mu jednocześnie kameralną atmosferę. Budynek niższy czteropiętrowy, prostokątny posiada zlokalizowane na dachu ogrody przynależne do penthousów.

WAN zasila fundacje Anny Dymnej Mimo Wszystko. Główną ideą działalności fundacji jest wyrównywanie szans pomiędzy ludźmi niepełno– i pełnosprawnymi poprzez usuwanie barier mentalnych, które oddzielają te dwa pozornie odrębne światy.

W Plebiscycie Nowych Domów i Mieszkań WAN otrzymał aż trzy nagrody: trzecie miejsce w kategorii Atrakcyjność Oferty, drugie miejsce w kategorii Rzetelność oraz trzecie miejsce w kategorii Jakość Obsługi Klienta.

2004.jpg

ROK 2005

WAN 11 spółka z grupy kapitałowej WAN S.A. kończy budowę kompleksu biurowego przy ul. Postępu 3 zlokalizowanego na warszawskim Służewcu, w bardzo dynamicznie rozwijającym się rejonie Warszawy. Budynki zostały wykończone bezpośrednio pod potrzeby najemcy firmy Polkomtel S.A. operatora sieci komórkowej Plus GSM. Wynajem kompleksu na czas określony 10 lat, był największą transakcję na warszawskim rynku powierzchni biurowych w 2004 roku.

dyplom-zycie-w-architekturze-01.jpgWAN_SA_certyfikat_developera.jpg

ROK 2004

WAN odbiera pierwszy certyfikat dewelopera przyznawany przez Kapitułę Certyfikatu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

W konkursie Życie w Architekturze WAN dostaje nominację w kategorii budynków wielorodzinnych realizowanych w Warszawie w latach 2004-2005.

2003.jpg

ROK 2003

Zakończenie realizacji luksusowego budynku apartamentowego Rezydencja Przy Skoczni, przy ul. Czerniowieckiej w Warszawie, usytuowanego na skarpie mokotowskiej. Budynek ten z charakterystycznymi elewacjami z jasnego kamienia kontrastującego z pionowymi pasami okien oraz metalowymi elementami wykończenia balkonów był nominowany do nagrody głównej w kategorii budynków wielorodzinnych w konkursie organizowanym przez czasopismo Architektura.

2002_polsat_dzieciom_logo.jpg

ROK 2002

WAN zaczyna wspierać poprzez coroczne wpłaty Fundację Polsat, jedną z największych polskich organizacji pozarządowych pomagająca chorym dzieciom, ratującą ich zdrowie i życie. Fundacja objęła swoją pomocą 13 695 małych pacjentów, wsparła finansowo 997 szpitali i ośrodków medycznych, na cele statutowe przekazała łącznie ponad 152 mln. złotych.

2001r.jpg

ROK 2001

WAN kończy budowę 25 piętrowej wieży budynku Babka Tower. Obiekt ten był wówczas najwyższym budynkiem apartamentowo–biurowym w Polsce i jest do dnia dzisiejszego powszechnie rozpoznawalnym elementem tej części panoramy Warszawy. W budynku tym mieści się siedziba WAN.

_MG_6177.jpg2000.jpg

ROK 2000

WAN kończy budowę części mieszkalnej budynku Babka Tower w Warszawie z 351 mieszkaniami i czterema penthousami. Projekt budynku wykonała renomowana pracownia JEMS Architekci.

1999.jpg

ROK 1999

Inwestycja położona przy ul. Bielawskiej, na skraju malowniczej skarpy mokotowskiej. Jeden z pierwszych w Warszawie budynków apartamentowych: ogrodzony, z całodobową ochroną, i garażem podziemnym oraz ogrodami zimowymi, wykończony w wysokim standardzie, wyposażony w cichobieżne windy, z penthousami na ostatniej kondygnacji.

1998.jpg

ROK 1998

Inwestycja w Warszawie przy ul. Sieleckiej, w sąsiedztwie najładniejszej zielonej enklawy stolicy, Parku Łazienkowskiego. Budynek o spokojnej, oszczędnej formie, mieści rezydencję składającą się z 23 luksusowych apartamentów oraz dwóch kondygnacji biurowych.

1997.jpg

ROK 1997

Biurowiec zlokalizowany w Warszawie, przy ul. Dubois nieopodal skweru S. Zygielbojma w centrum Warszawy. Siedmiokondygnacyjny, nowoczesny, kameralny obiekt wykończony w wysokim standardzie, po wybudowaniu sprzedany na siedzibę banku BISE SA (obecnie DnB Nord Polska S.A.).

Hala-I-odku.jpg1996.jpg

ROK 1996

Przy ul. Chlebowej w Warszawie powstaje obiekt produkcyjno-magazynowy. Nieruchomość składa się z dwóch hal magazynowych, biura oraz placu manewrowego.

Kameralny dom położony w willowej części Milanówka przy ulicy Słowackiego. Pierwsza inwestycja mieszkaniowa WAN, sprzedana wkrótce po ukończeniu budowy.

wan_duze_logo.jpg

ROK 1995

6 grudnia 1995 roku założenie WAN z siedzibą w Warszawie.

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2002
 • 2001
 • 2000
 • 1999
 • 1998
 • 1997
 • 1996
 • 1995