English version Wersja polska

O nas

WAN SA jest warszawską spółką działającą od 23 lat w branży nieruchomości, głównie w sektorze usług deweloperskich, koncentrującą się na działalności w czterech segmentach: mieszkaniowym, biurowo-usługowym, magazynowym i rekreacyjnym.

Realizowane inwestycje przeznaczone są w większości na sprzedaż, lecz przez lata Spółka zgromadziła także własny portfel nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Warszawie, Gdańsku, Płocku, Krakowie, Łodzi i na Mazurach, przeznaczonych na wynajem.

W 2017r. zakończyła się realizacja zespołu Apartamenty Wielicka II etap w Krakowie oraz rozpoczęliśmy budowę inwestycji Osiedle na Zdrowiu w Łodzi. W latach 2018-2020 planowane są kolejne projekty: Apartamenty Marymoncka II etap, Centrum Logistyczne w Załuskach koło Warszawy, biurowiec w Gdańsku przy ul. Śląskiej oraz biurowiec w Warszawie przy Al. Jana Pawła II.

Jako podstawowe kryteria zapewniające powodzenie inwestycjom Spółki należałoby wymienić:
dbałość o wybór atrakcyjnej lokalizacji,
oryginalny projekt, zastosowanie najnowszych technologii

Dotychczasowe przykładowe inwestycje:

  • budynek apartamentowy w Warszawie, przy ul.Bielawskiej - położony na samym skraju skarpy mokotowskiej, ukończony w 1999 roku jeden z pierwszych takich obiektów w stolicy: chroniony, z podziemnymi garażami, penthousami na ostatnich kondygnacjach;
  • budynek apartamentowo-biurowy Babka Tower - przez wiele lat najwyższy obiekt mieszkalny w Polsce, siedziba WAN SA;
  • zespół budynków biurowych przy ul. Postępu 3 w Warszawie - wynajem obiektu spółce Polkomtel S.A. - operatorowi sieci komórkowej Plus GSM na okres 10 lat, było największą transakcją w zakresie wynajmu powierzchni biurowych w Polsce w roku 2004.

Osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej było możliwe dzięki harmonijnej współpracy zarówno z uznanymi biurami projektowymi jak JEMS Architekci (warszawski budynek Metropolitan, siedziba Gazety Wyborczej) czy Kulczyński Architekt (Centrum Olimpijskie), instytucjami finansującymi (PKO Bank Polski, BRE Bank, DNB Nord, Reiffeisen, DZ Bank, BGK) jak i partnerskiej współpracy przy realizacji dwóch inwestycji ze spółką Echo Investment notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2007r. 25% akcji Spółki nabył fundusz zarządzany przez Morgan Stanley Real Estate, grupę należąca do Morgan Stanley, jednej z wiodących na świecie instytucji finansowo-inwestycyjnych w sektorze rynku nieruchomości.

Pozycja rynkowa naszej Spółki jest potwierdzana cyklicznie przyznawanym Certyfikatem Dewelopera czy Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej globalnej firmy Dun & Bradstreet.


Nasze wartości

  • jesteśmy zdyscyplinowaną i zintegrowaną firmą deweloperską, koncentrującą się na zakupie gruntów, budowie i sprzedaży oraz wynajmie gotowych obiektów.
  • dokonujemy doboru inwestycji selekcjonując projekty przy zastosowaniu spersonalizowanych kryteriów, a następnie sprawdzamy wszystkie uwarunkowania.
  • na każdym etapie swojej działalności podejmujemy działania zwiększające wartość firmy (budujemy łańcuch wartości).
  • tworzymy firmę o wysokiej kulturze zarządzania, kładąc nacisk na przedsiębiorczość i dynamikę, a w związku z tym na dobór odpowiednich ludzi oraz nieustanne podnoszenie kwalfikacji.
  • dążymy do wzrostu wartości i ograniczania ryzyka, czemu sprzyja m.in. dywersyfikacja posiadanego portfela nieruchomości na lokale mieszkalne, biura i magazyny.
  • budujemy firmę transparentną stosującą sprawdzone zasady zarządzania korporacyjnego.
  • rozróżniamy geograficznie nasze inwestycje, realizując projekty w dużych, dynamicznie rozwijających się miastach.