2022

Sprzedaż części portfela penthousów zlokalizowanych w Warszawie i Krakowie.

Sprzedaż wszystkich lokali usługowych przy ul. Czerniowieckiej, a także części lokali przy ul. Hanki Czaki w Warszawie.

Spółka WAN została sponsorem sekcji żeńskiej piłki siatkowej z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 6 Warszawa-Wola.

Zakończono realizację inwestycji pod nazwą Twoja Ludna w Milanówku w ramach której wybudowane zostały cztery budynki w zabudowie bliźniaczej.

Zakończyła się realizacja i sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Osiedle na Zdrowiu w Łodzi. Równocześnie rozpoczęto realizację kolejnego etapu inwestycji – Osiedle na Zdrowiu IV, oraz budowę drugiego etapu kameralnej inwestycji w Warszawie na pograniczu Bielan i Żoliborza – Apartamenty Marymoncka II.

Rozpoczęto realizacje nowych projektów biurowych – Babka Tower II etap I oraz magazynowych zlokalizowanych w Kutnie, Załuskach, Adamowicach, Woli Pękoszewskiej oraz w Chrzczonowicach.

2021

Rozpoczęto realizację Jeziorki Residence. Inwestycja zlokalizowana na warszawskim Ursynowie, w sąsiedztwie ulicy Puławskiej – głównej arterii komunikacyjnej miasta, nieopodal południowej obwodnicy Warszawy.

Równolegle podjęto kolejny projekt na terenie aglomeracji warszawskiej. Rozpoczęto budowę kameralnych budynków w zabudowie bliźniaczej na obrzeżach Milanówka – Twoja Ludna.

Rozpoczyna się również realizacja kameralnej inwestycji Srebrzysta Polana w Mińsku Mazowieckim. Planowane jest wybudowanie 32 domów w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej.

Zakończono realizację inwestycji Apartamenty Snycerska w Krakowie i sprzedano wszystkie 47 apartamentów.

Zrealizowany został również II etap inwestycji Osiedle na Zdrowiu w Łodzi, w którym sprzedanych zostało 138 mieszkań.

Sprzedaż dwóch inwestycji magazynowych: Parku logistycznego w Pruszkowie – ponad 18,7 tys. m2 oraz obiektu produkcyjno-magazynowego przy ul. Chlebowej w Warszawie, a także budynku biurowego „Apis” przy Al. Jerozolimskich w Warszawie.

2020

Rozpoczyna się realizacja Osiedle na Zdrowiu III na łódzkim Polesiu.  WAN S.A. kontynuuje duże przedsięwzięcie, które łącznie ma zapewnić mieszkańcom Łodzi ponad 460 mieszkań, w przystępnych metrażach. Cały projekt ma liczyć kilkadziesiąt budynków zaaranżowanych na ponad 6 hektarowej działce sąsiadującej z rozległym lasem. Trzecia odsłona koncepcji Osiedla na Zdrowiu jest konsekwencją dwóch pierwszych (Osiedle na Zdrowiu I, Osiedle na Zdrowiu II), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prosta, minimalistyczna zabudowa zaplanowana malowniczo wewnątrz terenów zielonych coraz bardziej zaczyna przylegać do lokalnego krajobrazu. W październiku, Osiedle na Zdrowiu II zdobyło nagrodę Najlepszej Inwestycji w Łodzi według użytkowników portalu Rynek Pierwotny.

Firma uzyskała trzy prawomocne pozwolenia na realizację Parku Logistycznego w Kutnie, na realizację trzech hal magazynowych o  różnej wielkości. Zlokalizowanych w sąsiedztwie autostrady A1; ponad 51.000m2 powierzchni wynajmowalnej łącznie.

Kolejną inwestycję logistyczną w Załuskach WAN również zostaje przygotowywana do realizacji. Uzyskano pozwolenie na budowę hali magazynowej o powierzchni 11 146 m2 , która będzie usytuowana obok trasy S7.

W segmencie biurowo-usługowym, firma również pozyskała prawomocne pozwolenie na budowę I etapu budynku Babka Tower II. Obiekt będzie znajdował się w prestiżowej lokalizacji, u zbiegu ulic Al. Jana Pawła II, Okopowej i Słomińskiego, a także w sąsiedztwie Westfield Arkadia – największego Centrum Handlowego w Polsce.

Prace nad realizacją projektów mieszkaniowych doprowadziły do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę inwestycji Jeziorki Residence – 9 budynków mieszkalnych, dwulokalowych na warszawskim Ursynowie; Srebrzysta Polana – 32 lokali w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej na terenie Mińska Mazowieckiego; Twoja Ludna – 4 budynków mieszkalnych, dwulokalowych w Milanówku.

WAN podpisał umowy na projektowanie kolejnych obiektów m.in. Aparthotel w Węgorzewie, oraz szereg kameralnych inwestycji mieszkaniowych na terenie Warszawy i Krakowa – Osiedle Zielonych Traw; luksusowy dom przy ul. Poleczki; inwestycja wielorodzinna Apartamenty Narutowicza.

 

2019

WAN rozpoczyna prace budowlane przy drugim etapie cieszącej się dużą renomą inwestycji Apartamenty Marymoncka na warszawskim Żoliborzu. W ramach projektu powstanie 48 apartamentów o powierzchniach od 27 do 172m2.

We wrześniu Kapituła Certyfikatu Dewelopera Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa przyznaje Spółce WAN kolejny już raz Certyfikat Dewelopera na lata 2019-2021.

W IV kwartale zakończona zostaje budowa obiektu Osiedle na Zdrowiu I w Łodzi. Atrakcyjna inwestycja 95 lokali mieszkalnych została sprzedana w 100%. Sukces wpłynął na rozpoczęcie kolejnego przedsięwzięcia Osiedle na Zdrowiu II, które łącznie ma wybudować 139 lokali.

W Krakowie natomiast rozpoczęto realizację ekskluzywnego projektu 47 lokali – Apartamentów Snycerska. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie poprzedniego dużego przedsięwzięcia firmy Apartamenty Wielicka II, które zostało w 2019 roku wyprzedane w 100% i uhonorowane wyróżnieniem portalu Rynek Pierwotny – I miejsce, jako Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa w Krakowie. 

 

2018

Do użytkowania oddana zostaje inwestycja Apartamenty Wielicka II Etap w Krakowie.

Firma finalizuje sprzedaż budynku biurowego o powierzchni 36.000 m2, przy ul. Postępu 3 w Warszawie. Obiekt przez 10 lat był wynajmowany jako siedziba dla firmy Polkomtel S.A.

W 2018 roku zakończono niemal sprzedaż Apartamenty Wielicka I w Krakowie. Dokonano 341 transakcji – 99% całej oferty mieszkań.

WAN S.A. zakupiło atrakcyjny teren inwestycyjny w Kutnie. W tym miejscu w planie jest realizacja ponad 51.000m2 powierzchni magazynowej. Przystąpiono natychmiast do zlecenia wykonania projektów trzech hal magazynowych.

Najem kluczowych obiektów logistycznych firmy, został przypieczętowany podpisaniem dwóch umów:

  • Magazyn w Pruszkowie o powierzchni 18.732 m2 do 2022 roku, z możliwością dalszego przedłużenia do 2024 roku, przez firmę Jeronimo Martins.
  • Stocznie Centromost w Płocku o powierzchni 18.781m2 – do 30 kwietnia 2024 roku, przez grupę Veka z Holandii.

 

 

2017

WAN rozpoczyna budowę  dużego projektu mieszkaniowego Osiedle na Zdrowiu w Łodzi.

We wrześniu Kapituła Certyfikatu Dewelopera Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa przyznaje Spółce WAN kolejny już raz Certyfikat Dewelopera na lata 2017-2019.

Spółka Projekt Postępu Sp. z o.o., w której WAN posiada 50% udziałów, sprzedaje budynek biurowy przy ulicy Postępu 3 w Warszawie (powierzchnia użytkowa 37.000m2). Jest to jedna z największych w Polsce transakcji na rynku biurowym w 2017 roku.

Apartamenty Wielicka II Etap zdobywa nagrodę Najlepszej Inwestycji w Krakowie według użytkowników portalu Rynek Pierwotny.

2016

Rozpoczyna się realizacja inwestycji Apartamenty Wielicka II Etap w Krakowie.

Zakończona zostaje budowa atrakcyjnego obiektu Apartamenty Marymoncka w Warszawie.

2015

Rozpoczyna się realizacja projektu Apartamenty Marymoncka na warszawskich Bielanach.

Spółka WAN otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2013 rok, przyznawany przez firmę Dun & Bradstreet Poland z grupy Bisnode Polska, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

W październiku 2015 roku na uroczystej Gali Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w Warszawie, Spółce przyznany zostaje po raz szósty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

2014

W 2014 roku WAN finalizuje budowę 342 mieszkań w I etapie inwestycji Apartamenty Wielicka w Krakowie.

Spółka WAN 44 Sp. z o.o. z grupy kapitałowej WAN S.A., trafia na listę Diamentów Forbesa. Firma zostaje doceniona za największy, przeciętny roczny wzrost wartości, na podstawie danych złożonych do KRS.  Opracowaniem listy Diamentów Forbesa zajmuje się Bisnode Polska w porozumieniu z Forbes.

Spółka WAN otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2012 rok, przyznawany przez firmę Dun & Bradstreet Poland z grupy Bisnode Polska, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

2013

W listopadzie  spółka WAN SA podpisuje wieloletnią umowę najmu powierzchni magazynowych ze spółką Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Sp. z o.o. Nowy najemca jest koncernem o zasięgu globalnym, prowadzącym w Polsce działalność operatora sieci dyskontów spożywczych Biedronka oraz drogerii Hebe.
Park logistyczny w Pruszkowie zyskuje dzięki tej umowie status magazynu centralnego ww. spółki w Polsce.

Spółka WAN 44 Sp. z o.o. z grupy kapitałowej WAN S.A., otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

W październiku 2013 roku, na uroczystej Gali Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa w Warszawie, WAN otrzymuje po raz piąty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

2012

WAN rozpoczyna budowę projektu mieszkaniowego Apartamenty Wielicka w Krakowie. Docelowo powstaje sześć, doskonale zaprojektowanych budynków z niemal 500 mieszkaniami.

PKO Bank Polski udziela spółce WAN S.A. kredytu inwestorskiego na sumę ponad 53 milionów złotych, przeznaczonego na budowę osiedla Apartamenty Wielicka. Wpłaty Klientów gromadzone są na specjalnie do tego celu wyodrębnionym rachunku bankowym, zapewniając im pełne bezpieczeństwo i ochronę na całym etapie inwestycji.

22 marca, na Gali Pulsu Biznesu, spółka WAN 11, należąca do grupy kapitałowej WAN S.A., otrzymuje certyfikat Gazela Biznesu, dołączając tym samym do elitarnego klubu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce.

Spółka WAN otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

2011

W Warszawie ukończony zostaje pięciokondygnacyjny budynek biurowy przy Puławskiej, położony za warszawskimi Wyścigami Konnymi na Służewcu. Nowoczesny, kameralny, dobrze przeszklony obiekt, zaprojektowany jest przez renomowaną pracownię Baza Architekci, spełniając najnowsze warunki techniczne obowiązujące w tego typu obiektach.

Inwestycja Apartamenty Stary Żoliborz zostaje uhonorowana Nagrodą Brukalskich za „Najlepszą Architekturę Żoliborza w latach 2006-2010”.

Spółka WAN otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland, agencję zajmującą się wywiadem gospodarczym oraz oceną wiarygodności i stabilności firm.

We wrześniu 2011 roku, podczas uroczystej Gali Dnia Budowlanych w Warszawie, WAN otrzymuje po raz czwarty z rzędu Certyfikat Dewelopera.

2010

WAN realizuje w podwarszawskim Pruszkowie nowoczesny park logistyczny w bliskim sąsiedztwie zjazdu z budowanej autostrady A-2 Warszawa – Berlin, podnosząc tym samym znacząco atrakcyjność inwestycji.

Spółka otrzymuje prestiżowy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, przyznawany przez agencję Dun & Bradstreet Poland, za najwyższą ocenę stabilności firmy w 2009 roku.

 

2009

WAN kończy budowę osiedla kilkudziesięciu domów jedno- i wielorodzinnych, zlokalizowanych w miejscowości Solec, w odległości 3.5 km od centrum Konstancina-Jeziornej. Projekty domów utrzymane są w tradycyjnym, dworkowym stylu.

W lipcu 2009 roku jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, Dalaj Lama, osobiście inauguruje otwarcie lokalu WAN wynajętego na Tradycyjną Tybetańską Klinikę Ziołolecznictwa, zlokalizowaną na terenie inwestycji Apartamenty Stary Żoliborz.

We wrześniu 2009 roku na uroczystej Gali Dewelopera, Spółce WAN uhonorowany zostaje po raz trzeci z rzędu Certyfikatem Dewelopera.

2008

WAN kupuje budynek biurowy przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W kolejnych latach w tej lokalizacji planowana jest budowa w nowego obiektu o podwyższonym standardzie.

W rankingu Rzeczypospolitej, Spółka znajduje się na liście 2000 największych firm w Polsce, zajmując wiodące pozycje w następujących kategoriach: II miejsce pod względem efektywności zatrudnienia, VIII miejsce pod względem rentowności obrotu oraz XI miejsce pod względem największych zysków w branży.

W plebiscycie „Murator Expo” we wrześniu 2008, WAN zajmuje zaszczytne, III miejsce w kategorii „Rzetelność” oraz V miejsce w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”.

2007

Spółka rozpoczyna partnerską współpracę z Morgan Stanley Real Estate, globalną instytucją finansową, działającą w 31 krajach poprzez sieć 600 biur. Kupując akcje za pośrednictwem jednego  ze swych  funduszy, Morgan Stanley obejmuje 25% akcjonariatu WAN S.A.

Zakończenie realizacji Apartamentów Żeglarskich w Węgorzewie na Mazurach, przy Szlaku Wielkich Jezior. Budynek mieszczący 41 lokali, przylega do portu jachtowego „Keja”.

WAN przejmuje kompleks dwóch, sąsiadujących z  najbardziej reprezentacyjną częścią Gdańska – Starym Miastem, budynków biurowych przy ulicy Okopowej.

W rankingu Rzeczypospolitej – 2000 największych firm w Polsce, WAN zajmuje wysokie pozycje w następujących kategoriach: II miejsce – najwięcej inwestujący wg wskaźnika inwestycji, VIII miejsce – rentowność obrotu oraz XII miejsce – największe zyski w branży.

2006

Zrealizowany zostaje apartamentowiec Stary Żoliborz, składający się z dwóch budynków – wyższego, siedmiopiętrowego w kształcie bumerangu, formującego kształt wewnętrznego, zielonego, stonowanego dziedzińca, zapewniając mu kameralną atmosferę oraz niższego – czteropiętrowego, w formie prostokąta, ozdobionego zlokalizowanymi na dachu ogrodami przynależnymi do przepięknych, przestronnych penthousów.

WAN zasila również fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Główną ideą działalności fundacji jest wyrównywanie szans pomiędzy ludźmi niepełno– i pełnosprawnymi, poprzez usuwanie barier mentalnych, które oddzielają te dwa pozornie odrębne światy.

W Plebiscycie Nowych Domów i Mieszkań, Spółka WAN otrzymuje aż trzy nagrody: trzecie miejsce w kategorii „Atrakcyjność Oferty”, drugie miejsce w kategorii „Rzetelność” oraz trzecie miejsce w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”.

2005

Zakończenie budowy kompleksu biurowego przy ul. Postępu 3. Wynajem obiektu na czas określony dziesięciu lat, staje się największą transakcją na warszawskim rynku powierzchni biurowych w 2004 roku.

WAN rozpoczyna prace przy budowie ciekawego architektonicznie i lokalizacyjnie apartamentowca Stary Żoliborz w Warszawie.

2004

Spółka WAN11 z grupy kapitałowej WAN S.A. zaczyna budowę kompleksu biurowego przy ul. Postępu 3, zlokalizowanego na warszawskim Służewcu – bardzo dynamicznie rozwijającym się rejonie Warszawy. Budynki wykończone bezpośrednio pod potrzeby najemcy, firmy Polkomtel S.A., operatora sieci komórkowej Plus GSM.

Spółka WAN odbiera pierwszy certyfikat dewelopera przyznawany przez Kapitułę Certyfikatu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

W konkursie Życie w Architekturze spółka dostaje nominację w kategorii budynków wielorodzinnych realizowanych w Warszawie w latach 2004-2005.

2003

Zakończenie realizacji obiektu Rezydencja Przy Skoczni w Warszawie.

2002

Rozpoczęcie realizacji luksusowego budynku apartamentowego Rezydencja Przy Skoczni, przy ul. Czerniowieckiej w Warszawie. Usytuowany na skarpie mokotowskiej, budynek ten, z charakterystycznymi elewacjami z jasnego kamienia kontrastującego z pionowymi pasami okien oraz metalowymi elementami wykończenia balkonów, jest nominowany do nagrody głównej w kategorii budynków wielorodzinnych w konkursie organizowanym przez czasopismo Architektura.

WAN zaczyna wspierać corocznymi wpłatami Fundację Polsat, jedną z największych polskich organizacji pozarządowych, pomagającą chorym dzieciom, ratującą ich zdrowie i życie. Fundacja objęła swoją pomocą 13.695 małych pacjentów, wsparła finansowo 997 szpitali i ośrodków medycznych. Na cele statutowe przekazała łącznie ponad 152 miliony złotych.

2001

WAN kończy budowę 25 piętrowej wieży budynku Babka Tower. Obiekt ten był wówczas najwyższym budynkiem apartamentowo – biurowym w Polsce i do dnia dzisiejszego jest powszechnie rozpoznawalnym elementem tej części panoramy Warszawy. W budynku mieści się również siedziba spółki WAN.

2000

WAN kończy budowę części mieszkalnej budynku Babka Tower w Warszawie z 351 mieszkaniami i czterema penthousami. Projekt budynku wykonuje renomowana pracownia JEMS Architekci.

1999

Inwestycja położona przy ul. Bielawskiej, na skraju malowniczej skarpy mokotowskiej. Jeden z pierwszych w Warszawie budynków apartamentowych. Ogrodzony, z całodobową ochroną i garażem podziemnym oraz ogrodami zimowymi, wykończony w wysokim standardzie, wyposażony w cichobieżne windy, z przestronnymi penthousami na ostatniej kondygnacji.

1998

Kolejna inwestycja mieszkaniowa w Warszawie, przy ul. Sieleckiej, w sąsiedztwie najładniejszej, zielonej enklawy stolicy – Parku Łazienkowskiego. Budynek o spokojnej, oszczędnej formie, będący rezydencją składającą się z 23 luksusowych apartamentów oraz dwóch kondygnacji biurowych.

1997

Na mapie centrum Warszawy, przy ulicy Dubois, nieopodal Skweru Szmula Zygielbojma, pojawia się siedmiokondygnacyjny i bardzo nowoczesny budynek biurowy. Kameralny obiekt wykończony w wysokim standardzie, zostaje tuż po wybudowaniu sprzedany na siedzibę banku BISE S.A. (obecnie DnB Nord Polska S.A.).

1996

W Warszawie przy ulicy Chlebowej powstaje nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy. Nieruchomość składa się z dwóch hal magazynowych, biura oraz placu manewrowego.

Finalizujemy także kameralny dom położony w willowej części Milanówka, przy ulicy Słowackiego. Jest to jednocześnie pierwsza inwestycja mieszkaniowa spółki WAN, sprzedana zaraz po ukończeniu budowy.

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996