O Nas

WAN S.A., to warszawska spółka deweloperska, działająca prężnie już od 28 lat w branży nieruchomości, koncentrująca się na czterech segmentach: mieszkaniowym, biurowo-usługowym, magazynowym oraz rekreacyjnym.

Realizowane projekty w pierwszej kolejności przeznaczone były na sprzedaż. Jednak w trakcie swej wieloletniej działalności, spółka stworzyła równolegle własny portfel nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych na wynajem, zlokalizowanych zarówno w Warszawie, Gdańsku, Płocku, jak i Krakowie, Łodzi, czy na Mazurach.

W 2022 roku zakończyła się realizacja trzeciego etapu inwestycji Osiedle na Zdrowiu w Łodzi. Równocześnie rozpoczęto realizację kolejnego etapu inwestycji – Osiedle na Zdrowiu IV, oraz budowę drugiego etapu kameralnej inwestycji w Warszawie na pograniczu Bielan i Żoliborza – Apartamenty Marymoncka II. Sprzedane zostały dwa przestronne penthouse’y na warszawskim Żoliborzu, a także penthouse w Krakowie. Zakończono realizację inwestycji pod nazwą Twoja Ludna w Milanówku w ramach której wybudowane zostały cztery budynki w zabudowie bliźniaczej. W tym samym czasie sprzedano wszystkie lokale usługowe przy ul. Czerniowieckiej, a także część lokali usługowych przy ul. Hanki Czaki. Rozpoczęto również realizacje nowych projektów biurowych – Babka Tower II etap I oraz magazynowych zlokalizowanych w Kutnie, Załuskach, Adamowicach, Woli Pękoszewskiej oraz w Chrzczonowicach.

W latach 2023-2025 planowane są kolejne, atrakcyjne projekty:

 

Dbałość o wybór atrakcyjnej lokalizacji, oryginalny, spełniający aktualne trendy i wymagania projekt, a także zastosowanie najnowszych technologii, to podstawowe kryteria zapewniające powodzenie prowadzonym przez spółkę inwestycjom.

 

Wśród dotychczasowych, zrealizowanych z sukcesem inwestycji, należy szczególnie wyróżnić:

 • budynek apartamentowy w Warszawie przy ul. Bielawskiej – położony na samym skraju skarpy mokotowskiej, ukończony w 1999 roku, jeden z pierwszych tego typu obiektów w stolicy (chroniony, z garażami podziemnymi oraz przestronnymi penthousami na ostatnich kondygnacjach);
 • budynek apartamentowo-biurowy Babka Tower – przez wiele lat najwyższy obiekt mieszkalny w Polsce, siedziba WAN SA;
 • zespół budynków biurowych przy ul. Postępu 3 w Warszawie – wynajem obiektu spółce Polkomtel S.A. – operatorowi sieci komórkowej Plus GSM na okres 10 lat, było największą transakcją w zakresie wynajmu powierzchni biurowych w Polsce w roku 2004,
 • Luksusowy apartamentowiec – Rezydencja przy Skoczni, usytuowany obok dawnej skoczni narciarskiej na Skarpie Mokotowskiej w Warszawie.
 • Apartamenty Stary Żoliborz – budynek zlokalizowany w Warszawie na Żoliborzu, w otoczeniu charakterystycznej dla tej części miasta tradycyjnej przedwojennej zabudowy, uhonorowany nagrodą im. Barbary i Stanisława Brukalskich dla najlepszej inwestycji budowlanej w duchu żoliborskim.
 • Apartamenty Marymoncka – kameralny budynek w Warszawie w otoczeniu zieleni, mieszczący 59 apartamentów oraz lokal usługowy.

 

Osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej było możliwe dzięki harmonijnej współpracy, zarówno z uznanymi biurami projektowymi, jak choćby JEMS Architekci (warszawski budynek Metropolitan, siedziba Gazety Wyborczej), czy też Kulczyński Architekt (Centrum Olimpijskie), instytucjami finansującymi (mBank, PKO Bank Polski, Alior Bank, BGK, DNB Nord, Raiffeisen), jak i partnerskiej współpracy przy realizacji dwóch inwestycji ze spółką Echo Investment notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2007 roku 25% akcji spółki nabył fundusz zarządzany przez Morgan Stanley Real Estate, grupę należącą do Morgan Stanley, jednej z największych na świecie instytucji finansowo-inwestycyjnych w sektorze rynku nieruchomości. W grudniu 2021 roku Polscy akcjonariusze odkupili 25% akcji spółki.

Pozycja rynkowa naszej Spółki jest potwierdzana cyklicznie przyznawanym Certyfikatem Dewelopera oraz Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej globalnej firmy Dun & Bradstreet.

Nasze Przewagi Konkurencyjne:

 • Wiarygodność oparta na 28 letnim doświadczeniu oraz przyznanych certyfikatach;
 • Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – magazyny, biura, mieszkania, retail, rekreacja (sprzedaż lub wynajem  nieruchomości)
 • Zgrany dobrze zmotywowany zespół specjalistów;
 • Staranny wybór lokalizacji inwestycji;
 • Sprawdzone metody nadzoru inwestorskiego;
 • Szybki proces decyzyjny;
 • Aktywny bieżący monitoring rynku;
 • Wysoka jakość obsługi klienta

 

 

Czym się wyróżniamy i na co kładziemy nacisk:

 • jesteśmy zdyscyplinowaną i zintegrowaną firmą deweloperską, koncentrującą się na zakupie gruntów, budowie i sprzedaży oraz wynajmie gotowych obiektów
 • dokonujemy doboru inwestycji selekcjonując projekty przy zastosowaniu spersonalizowanych kryteriów, a następnie sprawdzamy wszystkie uwarunkowania
 • na każdym etapie działalności podejmujemy kroki zwiększające wartość firmy (budujemy łańcuch wartości)
 • reprezentujemy wysoką kulturę zarządzania, kładąc nacisk na przedsiębiorczość i dynamikę, a w związku z tym na dobór najlepszych na rynku profesjonalistów oraz nieustanne podnoszenie naszych kwalifikacji
 • dążymy do wzrostu wartości i ograniczania ryzyka, czemu sprzyja m.in. dywersyfikacja posiadanego portfela nieruchomości na lokale mieszkalne, biura i magazyny
 • budujemy firmę transparentną, stosującą sprawdzone zasady zarządzania korporacyjnego
 • rozróżniamy geograficznie nasze inwestycje, realizując projekty w dużych, dynamicznie rozwijających się regionach, nieustannie monitorując najnowsze trendy i oczekiwania rynku