Centromor

Sprzedane

GdańskWynajem, Sprzedaż

Centromor

Kontakt

Anna Wilda

602 250 018

Powierzchnia: 7.875 m²

Budynek biurowy mieszczący się przy ul. Okopowej 7, stanowiącej jedną z głównych arterii Gdańska. Obok nieruchomości znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej (tramwaj, autobus, stacja SKM). Obiekt od strony wschodniej otoczony jest klimatycznymi uliczkami z licznymi restauracjami Gdańskiego Starego Miasta. Naprzeciwko zlokalizowano nowoczesne centrum handlowe Forum Gdańsk, które architekturą nawiązuje do stylistyki tej historycznej części miasta. W okolicy swoje siedziby mają liczne instytucje państwowe, takie jak Urząd Miejski, Urząd Marszałkowski czy Sąd.
Położenie siedmiopiętrowego budynku w bezpośrednim sąsiedztwie najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska, było nie lada wyzwaniem dla architektów. Musieli oni zadbać o każdy detal, by budynek harmonijnie wkomponował się w otaczające go obiekty. Aluminiowo–szklana elewacja z partiami z cegły klinkierowej, spadziste dachy pokryte dachówką, czy asymetria bryły biurowca, optycznie nadają mu lekkości i przestrzenności.
Do użytku najemców przeznaczono trzy windy osobowe, w tym dwie przy wejściu od strony ulicy Bogusławskiego oraz jedną przy wejściu od ulicy Okopowej. Dużym atutem wizualnym budynku jest jego dodatkowa, przeszklona winda, z której można podziwiać panoramę Starego Miasta. Cały obiekt jest całodobowo chroniony.

Oferta